آماده باش ژاپن برای مقابله با لکه نفتی سانچی – دانلود فیلم های روز دنیا

خبرگزاری ایسنا: با افزایش نگرانی‌ها نسبت به آسیب دیدن زندگی دریایی، صخره‌ها و نواحی ماهیگیری در غرب ژاپن و اوکیناوا از لکه نفتی نفتکش غرق شده سانچی، دولت ژاپن تدابیر ضروری برای مقابله با این آلودگی را افزایش داد
اقدامات دولت مرکزی ژاپن یک روز پس از آن صورت گرفت که گارد ساحلی ژاپن و منطقه کاگوشیما تایید کردند مواد نفتی سیاهی در ساحل جزیره کوچک تاکاراجیما مشاهده شده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: با افزایش نگرانی‌ها نسبت به آسیب دیدن زندگی دریایی، صخره‌ها و نواحی ماهیگیری در غرب ژاپن و اوکیناوا از لکه نفتی نفتکش غرق شده سانچی، دولت ژاپن تدابیر ضروری برای مقابله با این آلودگی را افزایش داد.
 دفتر هیات دولت ژاپن روز جمعه اعلام کرد یک واحد برای کنترل اطلاعات درباره لکه نفتی نفتکش سانچی تشکیل داده است. این نفتکش ماه میلادی گذشته پس از برخورد با کشتی باری “سی اف کریستال” چین، در دریای چین شرقی آتش گرفت و غرق شد. سانچی در زمان سانحه حامل حدود یک میلیون بشکه میعانات از مقصد ایران به کره جنوبی بود.

این مرکز در ۱۶ ژانویه اعلام کرده بود شبیه سازی بازبینی شده نشان می‌دهد که آلودگی این لکه نفتی ممکن است بسیار وسیع‌تر و سریع‌تر از آنچه تصور می‌رفت، گسترش پیدا کند و مناطق بزرگتری از ساحل ممکن است آلوده شوند.

دانشمندان مرکز ملی اقیانوس شناسی دانشگاه ساوت همپتون اخیرا برآورد کرده بودند که این لکه نفتی ممکن است در عرض یک ماه آینده به منطقه آمامی اوشیما، خطوط ساحلی شمالی و جنوبی کیوشو و آب‌های مناطق شیکوکو، یاماگوچی و شیمانه برسد.

پائول جانستون، دانشمند ارشد علوم بین الملل صلح سبز در بیانیه ای خواستار تایید رسمی منبع مواد نفتی شناسایی شده در تاکاراجیما شد.

سخنگوی این آژانس گفت: ما در حال بحث درباره این هستیم که بررسی خودمان را انجام دهیم. در حال حاضر هیچ گزارشی از سوی اتحادیه‌های ماهیگیری محلی درباره آسیب دیدن مناطق ماهیگیری وجود ندارد اما احتمال آسیب آتی وجود دارد.

سخنگوی آژانس شیلات نیز اعلام کرد اطلاعات درباره این لکه نفتی هنوز در راه است و به اطلاعات بیشتری نیاز است.

یوتا نیشیکاوا، سخنگوی گارد ساحلی در کاگوشیما به ژاپن تایمز گفت: عملیات پاکسازی در پیرامون منطقه آمامی اوشیما در جریان است و در حال حاضر رسما تایید نشده که این مواد نفتی مربوط به نفتکش سانچی بوده‌اند اما ما به کنترل وضعیت ادامه می‌دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *