تحلیل حمید روحانی در مورد شعار «فرزند کمتر» – دانلود فیلم های روز دنیا

خبرگزاری ایسنا: رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: دشمن درصدد است تا از طریق روحانی‌نماها، آقازادگان، وابستگان به امام و فرزندان شهدا انقلاب را از مسیر اصلی‌اش منحرف کند
وی اضافه کرد: برخی به بهانه جهانی شدن به دنبال تفکرات غرب‌گرایانه هستند و می‌خواهند ایران غربی شود لذا اسلام آمریکایی را مطرح می‌کنند که استقلال کشور در آن معنا ندارد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: دشمن درصدد است تا از طریق روحانی‌نماها، آقازادگان، وابستگان به امام و فرزندان شهدا انقلاب را از مسیر اصلی‌اش منحرف کند.
وی با بیان اینکه دشمن برای ضربه وارد کردن به انقلاب راه خطرناکی را پیش گرفته است، یادآور شد: دشمن درصدد است تا از طریق روحانی‌نماها، آقازادگان، وابستگان به امام و فرزندان شهدا انقلاب را از مسیر اصلی اش منحرف کند.

این کارشناس سیاسی، استقلال را مهمترین دستاورد انقلاب دانست و یادآور شد: مردم ایران به خود می‌بالند که استقلال خودشان را در پرتو جموری اسلامی به دست آورده‌اند و امروز هیچ قدرتی جرات نمی‌کند در امورات داخلی ما مداخله داشته باشد لذا دشمن می‌خواهد این استقلال را از ما بگیرد.

روحانی، سازش‌کاری با استکبار جهانی را راه حل مشکلات مردم ندانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری با مذاکره و گفت‌وگو مخالف نیستند، بلکه چنین اقدامی را بیهوده می‌دانند، زیرا استکبار هرگز دست از توطئه‌های خود علیه انقلاب و نظام ما بر نمی‌دارد. در مسئله برجام نیز دشمن به دنبال تحمیل برجام‌های بعدی بود تا سلطه خود را به دست آورد لذا سکوت در برابر توطئه‌های استکبار جایز نیست.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان شعار را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، خاطرنشان کرد:برخی به دنبال عقب‌نشینی انقلاب و باز کردن درهای کشور به روی استکبار هستند لذا چنین افرادی انقلابی‌های واقعی را تندرو و افراطی می‌خوانند.

روحانی، انقلاب اسلامی را عامل عزت و اقتدار ایران در همه صحنه‌ها دانست و متذکر شد: برخی با تفکرات لیبرالیستی نمی‌خواهند انقلاب روی پای خود بماند و کشور مسیر توسعه و پیشرفت را طی کند. در واقع لیبرال‌ها با شعار اسلام راه سازش‌کاری با آمریکا را گشودند.

وی خالی شدن کشورهای اسلامی از نیروی جوان و فعال را یکی از مهمترین برنامه‌های سند ۲۰۳۰ دانست و خاطرنشان کرد: شعار «فرزند کمتر؛ زندگی بهتر» و ترویج افزایش سن ازدواج از جمله راهکارهای تحقق این برنامه‌ها در کشورهای اسلامی به منظور از بین بردن تفکر انقلاب است.

حجت‌الاسلام سید حمید روحانی در همایش تجلیل از پیشکسوتان انقلاب اسلامی در گیلان که تحت عنوان «خاطرات ترک‌خورده» در سالن همایش مخابرات استان برگزار شد، اظهار کرد: امروز دشمن ریشه‌های انقلاب اسلامی را شناسایی کرده و با جنگ تحمیلی، ترور، تحریم، کودتا و فتنه به دنبال متلاشی کردن انقلاب از درون است، اما هرگز نمی‌تواند به این نقشه شوم جامه عمل بپوشاند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی، سند ۲۰۳۰ را مصداق سلطه استکبار بر ایران تلقی کرد و گفت: نقشه‌های شوم و خائنانه‌ای در قالب سند ۲۰۳۰ برای ما طراحی شده است تا مفاهیم الهی، سیاسی و اجتماعی اسلام را از آموزش و پرورش جدا کنند و موجب کاهش جمعیت ما شوند.

وی ملاک انقلابی بودن در کلام رهبری را تقوا، شجاعت، بصیرت، صراحت و شناخت درست از دشمن دانست و افزود: باید پیرو راستین ولایت فقیه باشیم، نه اینکه با عنوان پیروی از ولایت، رهبر را کنار بگذاریم. امام خمینی(ره) به ولایت فقیه توجه ویژه داشت و با وجود اینکه در دوران جوانی روحیه انقلابی و وجدان بیدار و ظلم‌ستیز داشت، مطیع محض آیت‌الله بروجردی بود.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی، با بیان اینکه برخی در راس حکومت قرار گرفته‌اند اما هرگز در پیروزی انقلاب نقشی نداشته‌اند، تصریح کرد: انقلابی‌نماها با ترویج تفکر اشرافی‌گری، سازش‌کاری و نکوهش ارزش‌های انقلابی درصدد ضربه زدن به انقلاب هستند.

روحانی به تبیین ویژگی‌های انقلاب‌گری از دیدگاه امام و رهبری پرداخت و عنوان کرد: یک انقلابی راستین پیرو ولایت فقیه، ظلم‌ستیز، مردمی و جان بر کف است و با مردم راست و درست سخن می‌گوید و فریبکار و نیرنگ‌باز نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *