هشدار موگرینی درباره تنش بین ایران و عربستان + ترامپ و همسرش در سئول به گورستان رفتند – دانلود فیلم های روز دنیا

خبرگزاری تسنیم: «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی در واشنگتن درباره تنش در منطقه خاورمیانه هشدار داد و اظهار داشت که این تنش می‌تواند پیامدهای بسیار خطرناکی داشته باشد
این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت کامل خود را از اقدامات پادشاه و ولیعهد سعودی در پاکسازی شاهزاده‌ها اعلام کرده بود.

موگرینی در پاسخ به سوالی درخصوص تنش میان عربستان سعودی و ایران نیز گفت: «اجازه دهید به عنوان صدای اروپا در جهانی که کاملا دیوانه شده‌ است، خواستار کمی خردورزی شوم: اوضاع خطرناک است.»

فدریکا موگرینی از اظهارنظر درباره بازداشت‌های اخیر در عربستان سعودی به بهانه مبارزه با فساد، خودداری کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اوضاع لبنان پس از استعفای ناگهانی «سعد الحریری» از نخست‌وزیری این کشور، نیز گفت که این امر مایه «نگرانی» است.

وی افزود: «باید آرامش را برگرداند، سطح رویارویی در منطقه پیامدهای بسیار خطرناکی می‌تواند نه تنها برای منطقه بلکه خارج از آن نیز داشته باشد.»

خبرگزاری تسنیم: «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی در واشنگتن درباره تنش در منطقه خاورمیانه هشدار داد و اظهار داشت که این تنش می‌تواند پیامدهای بسیار خطرناکی داشته باشد.
——————-
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب: رییس جمهور آمریکا و همسرش که در کره جنوبی به سر می‌برند، به قبرستان ملی این کشور در سئول رفتند
ترامپ قرار بود روز سه شنبه در ادامه سفر آسیایی خود از منطقه غیرنظامی حائل بین دو کره دیدار کند اما کاخ سفید اعلام کرد که آن بازدید به علت وضع نامساعد هوا و مه سنگین لغو شد.

 دونالد ترامپ و همسرش ملانیا با حضور در قبرستان ملی سئول چند دقیقه سکوت کردند.

رییس جمهور آمریکا خطاب به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، گفت: تسلیحاتی که شما به دست می آورید امنیت شما را افزایش نمی دهد. این تسلیحات حکومت شما را در معرض خطر جدی قرار می دهد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب: رییس جمهور آمریکا و همسرش که در کره جنوبی به سر می‌برند، به قبرستان ملی این کشور در سئول رفتند.
رییس جمهور آمریکا همچنین طی نطقی در پارلمان کره جنوبی، به کره شمالی هشدار داده که عزم واشنگتن در دفاع از ایالات متحده و متحدانش را دست کم نگیرد.

ترامپ هشدار داد: ما را دست کم نگیرید و ما را محک نزنید.

وی گفت: اجازه نخواهد داد آمریکا یا متحدانش مورد باج‌خواهی قرار بگیرند یا به آن‌ها حمله شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *